Cees van der Pligt

Door het gebruik van drones, wordt onze verkeersinformatie actueler
Cees van der Pligt

Cees van der Pligt
Senior adviseur industriële automatisering
Rijkswaterstaat

  • Begon in 1986 als tunnelwachter bij Rijkswaterstaat. Deed meerdere gespecialiseerde opleidingen op het gebied van ICT, advisering en contractmanagement. Deed dit in de avonduren naast zijn reguliere baan.
  • Is in de weekenden en vakanties samen met zijn echtgenote te vinden op zijn boot, een motorkruiser. Zwaait vanaf zijn boot regelmatig naar een collega bij een van de vele bruggen die RWS in beheer heeft.

Cees van der Pligt is senior adviseur industriële automatisering bij Rijkswaterstaat. Industriële automatisering vind je terug bij onder andere tunnels, (beweegbare) bruggen, sluizen, gemalen en verkeersmanagementsystemen. Ook houdt Cees zich bezig met de ontwikkeling van het gebruik van drones ten behoeve van verkeersmanagement


Steeds meer automatisch

‘Ik werk inmiddels 28 jaar voor Rijkswaterstaat. Ik ben begonnen als tunnelwachter/onderhoudsmonteur in de Beneluxtunnel. Later als systeembeheerder en transitiemanager op een grote verkeerscentrale en sinds 2 jaar ben ik senior adviseur op het gebied van industriële advisering. RWS zit lang niet altijd meer zelf aan de knoppen. Er is veel geautomatiseerd. Denk aan de automatische filebeveiliging en de verkeersinformatie. Tunnels, bruggen en sluizen worden steeds meer op afstand bediend. Deze ontwikkeling heb ik vanaf het begin meegemaakt.

Communiceren over projecten

Voor het wegverkeer in Nederland zijn er 5 regionale en 1 landelijke verkeerscentrale. In deze verkeerscentrales wordt al het verkeer in Nederland letterlijk in goede banen geleid. Elke verkeerscentrale heeft een transitiemanager. De transitiemanager zorgt er voor dat projecten zoals uitbreiding van spitsstroken, aanpassing of uitbreiding van de wegen en aansluitingen van bruggen en tunnels goed aansluiten op de bestaande bediensystemen en -processen en dat deze projecten de dagelijkse gang van zaken niet ontregelen.

Van Friesland tot Limburg

Als adviseur industriële automatisering zorg ik dat RWS in control blijft bij het beheren en automatiseren van de bediening van tunnels, bruggen, sluizen en stuwen. Ik overleg met beheerders, onderhoudspartijen en de bediencentrale. In het hele land overigens. Van Friesland tot Limburg.

Ik ga graag in gesprek met mensen om te laten zien hoe het misschien beter kan, en hoe mensen van elkaar kunnen leren en gezamenlijk een oplossing voor een probleem te vinden. En beter nog, deze oplossing in praktijk te brengen.

Serious game

Bij RWS krijg je veel ruimte voor eigen ideeën. Zo viel het mij in mijn functie bij de verkeerscentrale op dat nieuwe verkeersleiders hun kennis over de locaties van wegen, knooppunten, hectometerpaaltjes, tunnels en bruggen in de praktijk moesten vergaren. In mijn vrije tijd heb een prototype voor een Serious Game ontwikkeld voor het opleiden en trainen van wegverkeersleiders. Via het proces ideeënmanagement binnen RWS heb ik uiteindelijk een cheque gekregen om deze game professioneel te laten bouwen. Ik werd daarmee de projectleider van mijn eigen idee.

Drones

RWS houdt zich bezig met innovaties op het gebied van verkeersmanagement. Zo onderzoeken we of we drones in het verkeer kunnen gebruiken. In juni van dit jaar heeft RWS drones ingezet bij Concert at Sea. Ik was daarvoor de projectleider. Voor, tijdens en na het concert vlogen we met 3 drones. De beelden werden doorgezonden naar de verkeerscentrale. Zo konden we tijdig anticiperen op de toestroom van verkeer en eventueel omleidingen inzetten. Dit soort projecten zijn de krenten in de pap en geven veel energie’

Ik werk voor Nederland

Ik interviewde de Vlaamse minister van Mobiliteit

Kevin van der Linden

Rijkswaterstaattrainee
Rijkswaterstaat

Lees meer over Kevin van der Linden
In de toekomst kunnen automatische waarschuwingen verkeersborden vervangen

Gerard Avontuur

Programmamanager verkeersmanagementontwikkeling
Rijkswaterstaat

Lees meer over Gerard Avontuur
We voorkomen onnodig onderhoud door data slim te combineren

Henk Cox

Hoofd CIV afdeling Platformen
Rijkswaterstaat

Lees meer over Henk Cox
Werken met uitzicht over zee is geweldig

Maike Eissfeller

Applicatiemanager
Rijkswaterstaat

Lees meer over Maike Eissfeller
Kantoorinrichting circulair maken is mijn missie

Sabien van der Leij

Categoriemanager Rijksoverheid
Rijkswaterstaat

Lees meer over Sabien van der Leij
Ik houd nieuwe ontwikkelingen en de toepasbaarheid ervan in de gaten

Michiel Koolen

Senior netwerkarchitect
Rijkswaterstaat

Lees meer over Michiel Koolen
Winterse omstandigheden kunnen een enorme impact hebben op de veiligheid van onze rijkswegen

Rini Donker

Senior Adviseur Gladheidbestrijding Afdeling Operationele Taken wegverkeer
Rijkswaterstaat

Lees meer over Rini Donker
Niemand rijdt door een tunnel als de ICT niet werkt

Warsha Koeldiep

Adviseur Informatievoorziening
Rijkswaterstaat

Lees meer over Warsha Koeldiep
Met slim waterbeheer maken we Nederland veerkrachtiger

Defne Osmanoglou

Rijkswaterstaattrainee
Rijkswaterstaat

Lees meer over Defne Osmanoglou
Slimme data testen voor betrouwbare infrastructuur

Daan van der Maas

Datascientist
Rijkswaterstaat

Lees meer over Daan van der Maas
Van glasvezel tot software applicatie: ons team is ervan

Liesbeth Bijtenhoorn

Teamleider servicemanagement
Rijkswaterstaat

Lees meer over Liesbeth Bijtenhoorn
Bij Rijkswaterstaat voer ik indrukwekkende inkoopprojecten uit

Wiemla Oppentocht-Gangadin

Senior inkoper
Rijkswaterstaat

Lees meer over Wiemla Oppentocht-Gangadin
Als ik de rol van contractmanager heb, weet ik hoe de technisch manager denkt

Koen Wouters

Technisch manager en contractmanager
Rijkswaterstaat

Lees meer over Koen Wouters
Ik ben de schakel tussen ICT’ers en professionals met een andere functie

Giovanni Eersteling

Senior adviseur bedrijfsvoering
Rijkswaterstaat

Lees meer over Giovanni Eersteling
Wij monitoren 24/7 alle kritieke ICT-systemen in objecten van Rijkswaterstaat

Floris van der Bas

Directeur IV RWS Netwerken
Rijkswaterstaat

Lees meer over Floris van der Bas
Down icon Links icon Rechts icon Up icon Facebook icon Instagram icon Linkedin icon Linkedin icon Magnet.me icon Menu icon Search icon Youtube icon

Cookies op WerkenvoorNederland.nl

WerkenvoorNederland.nl maakt gebruik van cookies voor metingen van webstatistieken en voor verbeteren van de website.