Sabien van der Leij

Kantoorinrichting circulair maken is mijn missie
Sabien van der Leij

Sabien van der Leij
Categoriemanager Rijksoverheid
Rijkswaterstaat

Startte aanvankelijk als communicatieadviseur bij Rijkswaterstaat. Werkte in diverse functies als coördinator en programmamanager voor verschillende projecten. Kreeg daardoor en door de samenwerking met de afdeling inkoop de smaak van categoriemanagement te pakken. Houdt van gezellige dingen en sporten. Doet aan bootcamp en loopt hard, bakt en kookt graag en neemt de tijd voor yoga.

Samen met verschillende organisaties iets voor elkaar te krijgen. Daar krijgt Sabine van der Leij een kick van. Bij het Inkoop Uitvoeringscentrum Bedrijfsvoering (IUC BV) van Rijkswaterstaat pakte ze dan ook graag de kans aan om aan de slag te gaan als categoriemanager Kantoorinrichting voor de hele Rijksoverheid. Al snel raakte ze in de ban van circulair inkopen.


Aanspreekpunt

‘Als categoriemanager Kantoorinrichting ben ik verantwoordelijk voor de inkoopstrategie voor kantoorinrichting voor de hele Rijksoverheid. De aanbesteding voor 100.000 circulaire rijkswerkplekken valt dan ook binnen mijn portefeuille. Ik ben het eerste aanspreekpunt voor de marktpartijen waar de Rijksoverheid op dit gebied zaken mee doet. En tegelijkertijd onderhoud ik het contact met onze klanten, de ministeries en andere rijksorganisaties.

Hazen

Gevoel voor relatiemanagement is in dit werk een pre. Er zijn veel soms tegenstrijdige belangen. Mensen die niet met je mee willen, of het net even anders zien dan jij. Daar moet je mee om kunnen gaan. Tegelijkertijd zijn er ook mensen die aan jou kant staan, mensen die jou kunnen helpen om verder te komen. Ook daar moet je oog voor hebben. En natuurlijk moet gevoelig zijn voor politiek bestuurlijke verhoudingen, het is handig als je weet hoe de hazen lopen. Ook daar je voordeel mee doen om te bereiken wat je wilt.

CO2-metingen

Leuk aan dit werk is de afwisseling. De ene keer ben ik spreker op een congres en spreek  ik na afloop met diverse andere organisaties, de andere keer ben ik in gesprek met grote leveranciers zoals Gispen, Rohde & Grahl en Ahrend. De volgende keer ik zit met klanten aan tafel of houd ik brainstormsessie met mijn collega’s over de strategie of ik bespreek samen met collega’s bij adviesbureaus hoe we de CO2-metingen gaan realiseren binnen een contract.

Bevlogenheid

Circulair inkopen is een onderwerp dat mij persoonlijk raakt want ik geloof er echt in. De Rijksoverheid zit in zoveel kantoorpanden met zoveel meubilair. Als je dat kunt hergebruiken dan laat je dat toch niet liggen? Ik heb zelf kinderen die zich nu al zo bewust zijn van hun omgeving. Die zeggen tegen mij: ‘mama je we moeten het afval goed scheiden hoor’. Daar heeft mijn bevlogenheid voor dit werk zeker iets mee te maken.’

Vacatures

Bekijk alle vacatures

Ik werk voor Nederland

De juiste 10.000 punten uit de miljarden metingen in de database halen: dat is mooi werk

Roel van Endhoven

Data-engineer
Rijkswaterstaat

Lees meer over Roel van Endhoven
Ik bekijk hoe zout en zoet water bij de Krammersluizen zoveel mogelijk gescheiden blijft

René Boeters

Technisch manager
Rijkswaterstaat

Lees meer over René Boeters
Ik houd nieuwe ontwikkelingen en de toepasbaarheid ervan in de gaten

Michiel Koolen

Senior netwerkarchitect
Rijkswaterstaat

Lees meer over Michiel Koolen
Ik onderzoek hoe de ideale contractmanager van Rijkswaterstaat er uit ziet

Lisette van Wijngaarden

Stagiair
Rijkswaterstaat

Lees meer over Lisette van Wijngaarden
Als ik de rol van contractmanager heb, weet ik hoe de technisch manager denkt

Koen Wouters

Technisch manager en contractmanager
Rijkswaterstaat

Lees meer over Koen Wouters
Ik werk aan de aanbesteding voor de verbreding van de A27 tussen Houten en Hooipolder

Ilse van Wendel de Joode

Juridisch adviseur
Rijkswaterstaat

Lees meer over Ilse van Wendel de Joode
C-ITS maakt het verschil tussen wel of geen files

Ido Vlaminckx

Programmadirecteur Smart Mobility
Rijkswaterstaat

Lees meer over Ido Vlaminckx
Ik kijk met aannemer, gemeente en ambulancediensten hoe lang de brug dicht kan

Marike Broos

Omgevingsmanager
Rijkswaterstaat

Lees meer over Marike Broos
Door het gebruik van drones, wordt onze verkeersinformatie actueler

Cees van der Pligt

Senior adviseur industriële automatisering
Rijkswaterstaat

Lees meer over Cees van der Pligt
We voorkomen onnodig onderhoud door data slim te combineren

Henk Cox

Hoofd CIV afdeling Platformen
Rijkswaterstaat

Lees meer over Henk Cox
We hadden iets nodig om de levensduur van zoab te verlengen: een verjongingscrème

Peter The

Adviseur/specialistisch medewerker Wegen
Rijkswaterstaat

Lees meer over Peter The
Geen schermen voor de nieuwe A16, maar omgevingsvriendelijke groene geluidswallen

Esther Hemel

Adviseur Programmabureau Verkenning en Planuitwerking
Rijkswaterstaat

Lees meer over Esther Hemel
Infrastructuur van IT voorkomt spookfiles

Ali Mirhadi

Projectleider
Rijkswaterstaat

Lees meer over Ali Mirhadi
Tussen de joystick die een wegverkeersleider bestuurt en de camera’s boven de snelweg gaan wel 10 verschillende ICT-systemen schuil

Hans de Knegt

Projectmanager ICT
Rijkswaterstaat

Lees meer over Hans de Knegt
Ik ben de schakel tussen ICT’ers en professionals met een andere functie

Giovanni Eersteling

Senior adviseur bedrijfsvoering
Rijkswaterstaat

Lees meer over Giovanni Eersteling
Down icon Links icon Rechts icon Up icon Facebook icon Instagram icon Linkedin icon Linkedin icon Magnet.me icon Menu icon Search icon Youtube icon

Cookies op WerkenvoorNederland.nl

WerkenvoorNederland.nl maakt gebruik van cookies voor metingen van webstatistieken en voor verbeteren van de website.